Učenička zadruga "Suncokreti"

UČENIČKA ZADRUGA "SUNCOKRETI"

Učenička zadruga „Suncokreti“ obuhvaća 30-tak učenika i šest voditelja te nekoliko suradnika, a postoji od 1999. godine.

Kao i prethodnih godina, aktivnosti zadruge provode se u 6 sekcija:

1.      Voćarska sekcija

2.      Cvjećarska sekcija

3.      Vrtlarska sekcija

4.      Tkalačka sekcija

5.      Sekcija za izradu ukrasnih i uporabnih predmeta

6.      Keramičarska sekcija

7.      Pčelarska sekcija

Proizvodi

Naši već prepoznatljivi proizvodi su rakija Vilijamovka, Višnjevača, jabučni ocat, Kale za rez (staklenička proizvodnja), ukrasne posude od tkanine i cementa, šalovi napravljeni tehnikom tkanja, unikatne stolne lampe, keramički anđeli.

U stakleniku proizvodimo razne vrste presadnica povrća i cvijeća, a u plasteniku povrće za školsku kuhinju i prodaju.

Izrađujemo i mnogo drugih prigodnih ukrasnih i uporabnih predmeta za Uskršnje i Božićne blagdane koristeći sve prilike za izlaganje radova, a također i sva događanja koja omogućuju prodaju radova.

Prodaja

Tijekom prosinca prošle godine, sudjelovali smo na Božićnoj prodaji u Samoboru, te u prostoru Zagrebačke županije.

Tijekom proljeća imamo prodaju presadnice cvijeća i povrća kod nas u Centru, a posebno Kale koje dospijevaju od 1.- 6. mj.

Svake godine za vrijeme uskršnjih blagdana imamo prodajnu izložbu u trgovačkom centru „Merkator“ te prigodnu prodaju u prostoru Zagrebačke županije. Istovremeno sudjelujemo i na Proljetnom  sajmu u Samoboru.

Poslovanje zadruge

Poslovanje učeničke zadruge obuhvaća nabavu materijala, izradu proizvoda, prodaju proizvoda, a posljednjih godina pokušavamo usavršiti izgled naših proizvoda, reklamiranje, izgled izložbenog prostora. Novac se preko interne uplatnice uplaćuje u blagajnu Centra. Štićenici zadrugari sudjeluju aktivno u prodaji proizvoda i prate poslovanje zadruge.

Napomenula bih da nam pri prodaji proizvoda potporu daju grad Samobor, trgovački centar „Mercator“, „Komunalac“ Samobor, te roditelji naših štićenika.